VPSP projektai ir statistika - Naujienos

IEŠKOMAS PRIVATUS PARTNERIS STATYTI NAUJĄ ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIŲ

kalejimas_siauliu.jpg

2023 m. balandžio 15 d. CVP IS paskelbta viešojo pirkimo procedūra „Šiaulių tardymo izoliatoriaus iškėlimas iš miesto centrinės dalies į Šiaulių r. sav., Ginkūnų sen., Malavėniukų k.“ privačiam investuotojui atrinkti. Paraiškų iš kandidatų laukiama iki 2023 m. birželio 12 d. Privataus subjekto atranka vykdoma konkurencinio dialogo būdu.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2022 m. liepos 11 d. pritarė šio projekto  įgyvendinimui viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) būdu. Tai būtų pirmoji naujai statoma įkalinimo įstaiga nepriklausomoje Lietuvoje. Nauji pastatai ir infrastruktūra pakeistų 111 metų skaičiuojančio Šiaulių tardymo izoliatoriaus pastatų poreikį. Šiaulių tardymo izoliatorius yra viena seniausių įkalinimo įstaigų Lietuvoje. Tačiau ją atnaujinti, pritaikyti šiuolaikinės laisvės atėmimo įstaigos, jos darbuotojų ir kalinamųjų poreikiams sudėtinga, pastatų renovaciją riboja reikalavimai paveldo vertybėms. Iš Šiaulių miesto centro į rajoną iškeliamą naują įstaigą planuojama atidaryti 2028 metais.

Planuojama, kad naujasis pastatas, iškils per trejus metus, o paslaugų teikimo trukmė – dvylika metų. Investicijų projekte įvertinta pradinė investicijų vertė kartu su privataus ir viešojo subjekto rizikomis yra 47,49 mln. eurų su PVM. Pastatų kompleksas leis sutaupyti neergonomiško turto valdymui šiuo metu skiriamas lėšas, užtikrinti efektyvų darbo organizavimą bei patogų paslaugų teikimą.

Privačiam subjektui bus perduodamos statinių projektavimo, statybos ir įrengimo darbai, statinių administravimas, jų priežiūra bei atliekų tvarkymo paslaugos. Projekto įgyvendinimo metu bus sukuriamas laisvės atėmimo įstaigos infrastruktūrinis kompleksas (sukuriama 400 vietų nuteistiesiems ir 216 darbo vietų darbuotojams). Infrastruktūra apims visus būtinus tokio tipo infrastruktūrai elementus (numatoma, kad kompleksą sudarys kontrolės ir praleidimo punkto korpusas, administracinis-aptarnavimo korpusas, užimtumo korpusas, režimo korpusas, katilinė), kurių bendras patalpų plotas sieks daugiau nei 16 tūkst. m2.

Įgyvendinant projektą bus siekiama, kad privatus partneris pasidalytų savo profesinėmis žiniomis ir vadybos įgūdžiais, inovatyviu požiūriu, didesniu efektyvumu ir rezultatyvumu vystant infrastruktūrą.

VPSP projektui pristatyti buvo surengta rinkos konsultacija CVP IS priemonėmis bei dvejos nuotolinės viešosios konsultacijos, kurios buvo skirtos potencialiems investuotojams pristatyti projektą bei pirkimo dokumentus.

CPVA ekspertai Kalėjimų tarnybai teiks teisės, finansų ir techninės-inžinerinės srities pagalbą.

Su privataus partnerio atrankos dokumentais galima susipažinti čia.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 07 21