Naujienos

Viešojo ir privataus sektorių sinergija: kaip galime dirbti ir kurti vertę kartu?

2024 m. gegužės 30 d. įvyko 2024 m. Baltijos šalių nekilnojamojo turto investicijų forumas. Vienoje iš Forumo diskusijų, skirtai viešojo ir privataus sektorių sinergijai aptarti, dalyvavo ir Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) viešosios ir privačios partnerystės ekspertė Neringa Pažūsienė.

147a5251.jpg

Diskusijoje pastebėta, kad viena vertus, viešojo ir privataus sektorių partnerystė (VPSP), kaip bendradarbiavimo forma, yra gana sudėtinga, iš užsakovo pusės reikalauja daug žinių, sudaromos ilgalaikės sutartys, kurias gali kilti noras nutraukti, keičiantis politikos ciklui. Tačiau kita vertus, VPSP teikia daug galimybių, ypač suprastėjus skolinto kapitalo prieinamumui ir pakilus palūkanoms.

2022 m. atlikti tyrimai parodė, kad Lietuvai, norint pasiekti iki 2030 m. išsikeltus tikslus, reikia 62 mlrd. eurų, o valstybės biudžetas, ES parama ir kitos lėšos sudaro tik 18 mlrd. eurų. Vadinasi, finansinis atotrūkis siekia daugiau nei 39 mlrd. eurų. Esant tokiai situacijai, labai svarbus vaidmuo tenka viešojo ir privataus sektorių partnerystei.
 
„Stebime nuolat gerėjančią tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus padėtį, taip pat gerėjančią projektų įgyvendinimo kokybę. Todėl neabejoju, kad ilgalaikis ir aiškus VPSP projektų planavimas padės investuotojams ir potencialiems partneriams tinkamai įsivertinti savo galimybes dirbti ir kurti vertę kartu“, – įžvalgomis diskusijoje dalinosi N. Pažūsienė.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024 07 02