Naujienos

Lietuvos VPSP projektai – UNECE atrankoje

2023 m. gegužės 3–5 d. įvyks jau 7-ąjį kartą organizuojamas Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos (UNECE) viešos ir privačios partnerystės (VPSP) forumas, kuriame bus apdovanoti geriausi projektai iš viso pasaulio. Tokių projektų atrankoje dalyvauja ir Lietuva.   

SDG.jpg

Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) atrankai pateikė du Lietuvoje įgyvendinamus viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) projektus – Klaipėdos rajono savivaldybės įgyvendinamą Sendvario seniūnijoje statomo daugiafunkcinio centro projektą ir Kauno rajone savivaldybės įgyvendinamą trijų mokyklų ir baseino projektą. Kaip skelbia UNECE, atrankoje gali dalyvauti tik tie projektai, kurie prisideda prie Europos Sąjungos užsibrėžtų darnaus vystymo tikslų siekimo. CPVA pateikti projektai atitinka mažiausiai tris šiuos tikslus. 

Praėjusiais metais projektas iš Lietuvos pasiekė antrą UNECE vertinimo etapą. Atrankai buvo pateiktas Vilniaus miesto savivaldybės projektas, kuriuo buvo siekiama rekonstruoti penkias mokyklas. Visgi projekto įgyvendinimas buvo sustabdytas ir atrankoje galop nebedalyvavo.  

Atrinkti projektai bus pristatyti kitų metų gegužę vyksiančio tarptautinio forumo metu Ženevoje. 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 05 25