Naujienos

Lietuvos viešosios ir privačios partnerystės patirtis pristatyta konferencijoje Latvijoje

Gruodžio 14 d. Latvijoje vyko konferencija „Viešoji ir privati partnerystė – ledai pajudėjo“, subūrusi viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) ekspertus, praktikus, potencialius projektų vykdytojus. Renginyje pristatyta ir sėkminga Lietuvos patirtis, įgyvendinant viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) projektus. Apie tai pranešimą skaitė Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertė Neringa Pažūsienė. 

PPP LV.jpg

Konferencijos dalyviai buvo išsamiau supažindinti su vienu iš VPSP būdu įgyvendinamu projektu Lietuvoje – Sendvario daugiafunkciniu centru. Šį projektą įgyvendina Klaipėdos rajono savivaldybė kartu su privačiu partneriu bendrove „Sip2“ ir jos dukterine įmone „Sip3“. Ekspertinę pagalbą atrenkant privatų partnerį Klaipėdos rajono savivaldybei teikė CPVA VPSP ekspertai. 

Daugiafunkcinio centro projektas bus skirtas ikimokykliniam ir pradiniam ugdymui (iš viso 780 vietų), infrastruktūra pritaikyta sporto ir kultūros paslaugoms, taip pat planuojama įrengti lauko žaidimų ir sporto aikšteles, automobilių stovėjimo vietas, sutvarkyti takus ir želdinius. Numatoma, kad bendras pastatų plotas sieks iki 8 200 kv. m. teritorijoje, esančioje Klaipėdos rajono savivaldybės Sendvario seniūnijoje, Triušelių kaime. Per visą sutarties laikotarpį privačiam partneriui bus sumokėta apie 27,7 mln. eurų (be PVM) realia verte. Bendrovė „Sip3“ įsipareigoja sukurt infrastruktūrą per 3  metu ir ją prižiūrėti 12 metų.  

Konferencijoje taip pat pristatyta bendra Lietuvos situacija, VPSP būdu įgyvendinant projektus: ką pavyko pasiekti šiais metais, kas planuojama ateinantiems metams. Pasak N. Pažūsienės, norėdamos VPSP būdu įgyvendinti projektus, šalys tam turi būti tinkamai pasirengusios.  

„Valdžios institucijos iš anksto turi žinoti savo poreikius ir paslaugų trūkumus, aiškiai suprasti, kokio rezultato nori, o privatus partneris turi atidžiai išanalizuoti viešojo sektoriaus poreikius ir siūlyti novatoriškus ir efektyvius sprendimus. Tik glaudus bendradarbiavimas ir pasirengimas lemia sėkmingą tokių projektų įgyvendinimą“, – sako CPVA ekspertė. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 05 25