Naujienos

Šiauliuose iškils naujas policijos komisariatas

1651_e7e98cd80d9665f8db1d523b919779be.jpg

Policijos departamentas rengiasi dar vienai viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės (toliau – VPSP) projektui – naujam komisariatui Šiauliuose.


Šiaulių aps. vyriausiasis policijos komisariatas (toliau  – VPK) šiuo metu turi pastatų keliose Šiaulių miesto vietose (Purienų g. 48, Aušros al. 19 ir Aušros al. 23). Pastatai Aušros al., kurių bendras plotas apie 7.000 kv. m., yra seni ir neekonomiški, dalies patalpų būklė neatitinka šiuolaikinių reikalavimų policijos veikloms vykdyti, todėl turtui išlaikyti ir administruoti reikia didelių išlaidų. Šio projekto pagalba būtų optimizuota Šiaulių aps. VPK infrastruktūra, padidintas infrastruktūros valdymo efektyvumas, būtų pagerintos darbo sąlygos darbuotojams bei pagerinta viešosios paslaugos kokybė.


Lietuvos policijai tai nebūtų pirmasis VPSP komisariatų projektas. Praėjusiais metais duris atvėrė naujas komisariatas su areštine Vilniuje. 15 metų trukmės 56 mln. EUR vertės sutartį konkurse laimėjo UAB „MG Baltic“ valdomos nekilnojamojo turto plėtotojos UAB „Darnu Group“ įmonė. VPSP principu taip pat statomi ir komisariatai Kaune bei Panevėžyje. Antrame pagal dydį Lietuvos mieste statyti ir 15 metų valdyti komisariatą laimėjo UAB „Merko statyba“, o Panevėžyje – UAB „Darnu Group“.

Norėtume pažymėti, kad Policijos departamentas kol kas yra vienintelė valstybės institucija Lietuvoje, kuri jau seniai įvertino savo turimos infrastruktūros atnaujinimo poreikį, bei kuriuos projektus gali įgyvendinti bendradarbiaujant su privačiais partneriais. Priimtų sprendimų laikosi kryptingai ir nuosekliai, o tai didina investuotojų pasitikėjimą valstybės sprendimais bei gerina investicinę aplinką. Manome, kad sukaupta Policijos departamento patirtis įgyvendinant VPSP projektus užtikrins sklandų ir savalaikį Šiaulių aps. VPK privataus partnerio atrankos proceso vykdymą. Pažymėtina ir tai, kad visos VPSP sutartys, kurias Eurostatas pripažino, kaip neįtakojančios biudžeto deficito (angl. Off-balance sheet (OBS)), pasirašytos būtent Policijos departamento.


Projektą patvirtinus Vyriausybėje, per 1,5–2 metus būtų atrinktas privatus partneris, o po įvykusios atrankos pastatas preliminariai būtų pastatytas per trejus metus. CPVA pateiktoje išvadoje, preliminari bendra projekto vertė galėtų siekti 22,1 mln. Eur.


Mūsų komanda, iki šiol sėkmingai bendradarbiavusi su Policijos departamentu vykdant atrankos procedūras bei įgyvendinant sutartis, yra pasiruošusi ir toliau dirbti bei padėti atrenkant patikimą privatų partnerį Šiaulių aps. VPK projekto įgyvendinimui. 


 

 

 

 

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/siauliuose-ppp-budu-iskils-naujas-policijos-komisariatas-56-1350062?copied

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 07 23