Viešųjų investicijų finansavimo šaltiniai - Finansavimo šaltinių katalogas

Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondas

Finansavimo formaDotacija, Viešieji pirkimai
TipasVeiklai vykdyti
Finansavimo galimybėsGalima gauti finansavimą, Bus galima gauti finansavimą
Veiklos sektoriusTeisėtvarka/ saugumas, Socialinės paslaugos, Sveikatos apsauga
Finansuojamos veiklosMokymai, Informacijos sklaida, Kita veikla
Atrankos būdasKonkursas, Patvirtintų projektų finansavmas
Galimų pareiškėjų tipaiValstybės institucijos, Tyrimų centrai, Centrinės ir vietinės valdžios įstaigos, Nevyriausybinės organizacijos (NVO)
Priemonės metai2021-2027

Fondas padės užtikrinti, kad ES toliau vykdytų savo įsipareigojimus tiems, kuriems reikia tarptautinės apsaugos, kad būtų lengviau grąžinti tuos asmenis, kurie neturi teisės būti ES, ir priimti sprendimus, kuriais vietoj neteisėtų ir nevaldomų srautų būtų kuriami saugūs ir gerai valdomi migracijos keliai.
Fondo lėšomis taip pat bus finansuojama asmenų, grąžintų į ES nepriklausančias šalis, reintegracija.
Didžioji lėšų dalis numatyta ilgalaikio finansavimo valstybių narių migracijos valdymui paremti, atsižvelgiant į jų poreikius.
Visos valstybės narės gaus fiksuotą sumą, o likusioji dalis bus paskirstyta įvertinus patiriamą spaudimą ir atsižvelgus į paramos dalis prieglobsčio (30 proc.), teisėtos migracijos ir integracijos (30 proc.) ir grąžinimo (40 proc.) sritims.
Dalis fondo lėšų bus rezervuota projektams, teikiantiems tikros Europos pridėtinės vertės, pavyzdžiui, perkėlimui į ES ar skubių poreikių tenkinimui bei skubiosios pagalbos nukreipimui valstybėms narėms ten, kur reikia ir tada, kada reikia.

Bendras biudžetas - 9,8 mlrd. EUR

Administruojančios institucijos

EK Migracijos ir vidaus reikalų generalinis direktoratas (HOME GD)

Koordinuoja Lietuvoje

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Europos socialinio fondo agentūra (ESFA)

Ekspertinis vertinimas

Fondo veikla įgyvendinama taikant pasidalijamąjį, tiesioginį arba netiesioginį valdymą.
Programos pradžioje bus skiriamos ne visos lėšos - 10 proc. viso finansavimo valstybės narės galės gauti nuo 2024 m., atsižvelgus į naują ar papildomą spaudimą.
Valstybių narių programoms skiriamas finansavimas – tai fiksuota 5 mln. EUR suma ir suma, apskaičiuota remiantis paskirstymo formule, atitinkanti įvairių valstybių narių poreikius ir sunkumus trijose pagrindinėse fondo veiklos srityse: prieglobsčio, teisėtos migracijos ir integracijos, taip pat kovos su neteisėta migracija, įskaitant grąžinimą.
Valstybės narės programoje nustatyti prioritetai privalės derėti su Sąjungos prioritetais migracijos valdymo srityje, jais turi būti reaguojama į toje srityje kylančius uždavinius.
Rengti programas šiame procese dalyvaus Europos Sąjungos prieglobsčio agentūra ir Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra, atsižvelgiant į jų kompetenciją.
Kiekviena valstybė narė nustato savo programos valdymo ir kontrolės sistemą ir užtikrina stebėsenos sistemos ir rodiklių duomenų kokybę ir patikimumą.

Maksimali projektų vertė nustatoma kiekvienos priemonės Projektų finansavimo sąlygų aprašuose

Iš Sąjungos biudžeto skiriama paramos dalis neviršija 75 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Skiriamos paramos dalis gali būti padidinta iki 90 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, susijusių su projektais, kurie įgyvendinami pagal konkrečius veiksmus.
Techninė parama ir pagalba ekstremalių situacijų metu finansuojama 100 proc. intensyvumu.
Valstybėms narėms už kiekvieną į ES perkeltą asmenį gali būti skirtas papildomas 10 000 EUR įnašas. Tas įnašas skiriamas kaip finansavimas, nesusijęs su išlaidomis.

Projektas turi atitikti sąlygas numatytas atskiros priemonės Projektų finansavimo sąlygų apraš

Netaikoma, projektai finansuojami skiriant dotacijas.

Valstybės planavimo būdu finansuojamų projektų vykdytojais yra paskiriamos atsakingos institucijos (pvz. Migracijos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Policijos departamentas, Pabėgėlių priėmimo centras. )
Kitos organizacijos galės inicijuoti ir teikti atrankai projektus susijusius su kitų programos finansuojamų veiklų vykdymu.

Iš Prieglobsčio ir migracijos fondo bus remiama pirminė migrantų ir prieglobsčio prašytojų integracija, tačiau integracija yra ilgalaikis procesas. ES nepriklausančių šalių piliečių ir žmonių, kurie naudojasi tarptautine apsauga vidutinio laikotarpio ir ilgalaikiai integracijos poreikiai bus remiami Europos socialinio fondo + ir Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Pavyzdžiui, bus remiamas, be kita ko, profesinis mokymas, švietimas ir apgyvendinimas.
Fondas rems integruotą ir koordinuotą požiūrį į grąžinimo valdymą ir bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis, kad jos įvykdytų savo įsipareigojimus. Pavyzdžiui, bus remiamas grąžinimo valdymo, informavimo ir informuotumo didinimo kampanijų rengimo pajėgumų didinimas ir reintegracijos priemonės.

Remiamos veiklos:
- specialistų, kurie dirbtų su prieglobsčio prašytojais mokymai,
- informacinių leidinių rengimas ir leidyba,
- visuomenės informavimo kampanijos tolerancijos skatinimo temomis,
- teisinės konsultacijos ir paslaugos susijusios su prieglobsčio procedūromis,
- psichologinė pagalba,
- lietuvių kalbos mokymai,
- socialinių įgūdžių ugdymas,
- vaikų ikimokyklinio ugdymo veikla.
Fondo lėšomis taip pat turėtų būti remiamas visų valdymo lygmenų įvairių administracinių įstaigų tarpusavio bei valstybių narių tarpusavio keitimasis informacija, geriausios praktikos pavyzdžiais ir bendradarbiavimas;

ES narės

Partnerystės ryšiai ir bendradarbiavimas su trečiosiomis šalimis yra esminis Europos Sąjungos migracijos ir prieglobsčio politikos elementas.
Fondas stiprina ir plėtoja visus bendros Europos prieglobsčio sistemos aspektus: teisėtą imigraciją į valstybes nares, imigrantų integraciją, trečiųjų šalių piliečių socialinę įtrauktį ir reintegraciją grąžinus juos į gimtąją šalį, kovą su nelegalia migracija, taip pat solidarumą ir teisingą atsakomybės pasidalijimą tarp valstybių narių.

MIGRACIJA IR SIENŲ VALDYMAS
Paskutinė atnaujinimo data: 2022 01 31