Viešųjų investicijų finansavimo šaltiniai - Finansavimo šaltinių katalogas

Europos Solidarumo korpuso programa

Finansavimo formaDotacija
TipasVeiklai vykdyti
Finansavimo galimybėsGalima gauti finansavimą
Veiklos sektoriusJaunimas, Humanitarinė pagalba
Finansuojamos veiklosMokymai, Kita veikla
Atrankos būdasNepaskelbta
Galimų pareiškėjų tipaiNekomercinės organizacijos, Tarptautinės organizacijos ir padaliniai, Nevyriausybinės organizacijos (NVO)
Priemonės metai2021-2027

Europos solidarumo korpusui ES 2021-27 m. biudžete numatyti virš 1 mlrd. EUR. Solidarumo veikloje galės dalyvauti ne mažiau kaip 350 tūkst. jaunuolių.
Europos savanoriškos humanitarinės pagalbos korpusas tampa Europos Solidarumo korpuso dalimi, kaip būsimų savanorių atrankos ir apmokymo priemonė.
Pagrindinis tikslas- stiprinti jaunimo ir organizacijų dalyvavimą, užtikrinant prieinamą ir kokybišką solidarumo veiklą.
Sudaro dvi paprogramės:
- Jaunimo dalyvavimas solidarumo veikloje sprendžiant visuomenės uždavinius;
- Europos savanoriškos humanitarinės pagalbos korpusas
Europos solidarumo korpusas suteiks jaunuoliams lengvai prieinamą galimybę savanoriauti, stažuotis arba dirbti su solidarumu susijusiuose sektoriuose, pavyzdžiui, socialinės ekonomikos, ir rengti bei plėtoti solidarumo projektus savo iniciatyva. Tokie projektai taip pat prisidės prie jaunų žmonių asmeninio, socialinio ir profesinio tobulėjimo, jų galimybių įsidarbinti didinimo, nes bus gerinami jų įgūdžiai ir gebėjimai. Korpuso programa taip pat bus remiama dalyvių ir organizacijų tinklų kūrimo veikla.

Bendras biudžetas – 1,009 mlrd. EUR.

Administruojančios institucijos

EK Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomoji įstaiga (EACEA)

Koordinuoja Lietuvoje

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra

Ekspertinis vertinimas

Europos solidarumo korpuso programai taikomos jau galiojančios valdymo ir įgyvendinimo taisyklės, patvirtintos pagal programą „Erasmus+“.
Praėjus 4 metams nuo Programos priėmimo dienos, siekiant įvertinti remiamų veiksmų kokybinius rezultatus, bus atliekamas nepriklausomas programos vertinimas.
Programa įgyvendinama nuosekliai taikant tiesioginio valdymo principą, laikantis Finansinio reglamento.
Prisijungimas prie programos veiklų realizuotas pasitelkiant jam skirtą portalą, ir siekiama aprėpti kuo daugiau dalyvaujančių organizacijų ir jaunuolių.
Portale gali užsiregistruoti 17–30 metų jaunuoliai, tačiau pradėti dalyvauti veiklose galima tik sulaukus 18 m.
Lietuvoje programą koordinuoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Europos solidarumo korpuso veikloje gali dalyvauti bet koks viešasis ar privatusis subjektas ir tarptautinės organizacijos, gavusios Europos solidarumo korpuso kokybės ženklą.
Kandidato vertinimą atliks kompetentinga Korpuso programą įgyvendinanti institucija.

Veikla organizuojama per Korpuso Išteklių centrus- įgaliotasias nacionalines agentūras.
Bet koks dalyvaujančioje šalyje įsteigtas viešasis ar privatusis subjektas ir tarptautinės organizacijos gali teikti paraišką finansavimui gauti pagal Europos solidarumo korpuso programą.

Remiamų sričių pavyzdžiai:
- Mokyklų arba bendruomenių centrų atstatymo darbai žemės drebėjimo nuniokotose teritorijose;
- Pagalbos teikimas naujai atvykusiema pabėgeliams;
- Miško valymo darbai, vykdant gaisrų prevenciją;
- Darbas su neįgaliaisiais bendruomenių centruose.

ES paramos priemonės apima įvairaus pobūdžio savanorišką veiklą, stažuotes ir darbą, projektus ir tinklų veiklą, kurie skirstomi į dvi kryptis (solidarumas ir humanitarinė pagalba), taip pat kokybės ir paramos priemones, kurios yra bendros abiem kryptims.
Finansavimas dalyvaujančios organizacijos siūlomai solidarumo veiklai ir su ja susijusioms kokybės ir paramos priemonėms gali būti skiriamas pagal Europos solidarumo korpuso programą arba iš kitų finansavimo šaltinių, nepriklausančių Sąjungos biudžetui.

ES narės, Šalys ES kandidatės, Visos šalys, Europos ekonominė erdvė

Programos lėšomis finansuojami projektai, skirti įtraukti jaunus žmones į solidarią veiklą, skirtą tenkinti visuomeninius interesus bei valdyti iššūkius per savanorystę arba ruošiant savo pačių solidarumo projektus. Programos siekis yra ne tik skatinti jaunus žmones būti labiau įsitraukusiais į visuomeninę veiklą, bet taip pat ir būti ekologiškesniais bei įgyti daugiau skaitmeninių įgūdžių.

SANGLAUDA, ATSPARUMAS IR VERTYBĖS
Paskutinė atnaujinimo data: 2022 01 31