Viešųjų investicijų projektų rengimas - Naujienos

CPVA telkia VPSP atstovų bendruomenę

Metams bėgant į pabaigą CPVA Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertai pakvietė susitikti šioje sferoje dirbančius teisės, finansų ir investicijų konsultantus ir kartu aptarti, kas svarbaus įvyko VPSP srityje ir jos aplinkoje, kokių pokyčių atneš 2018-ieji, kokius artimiausius projektus planuoja Lietuvos institucijos.

Renginyje CPVA VPP skyriaus viršininkė Jekaterina Šarmavičienė pristatė numatomą Vyriausybės strateginio planavimo ir biudžeto planavimo pertvarką. Ja siekiama supaprastinti strateginio planavimo sistemą,  suderinti skirtingus planavimo procesus (strateginio, teritorinio, regioninio) bei pereiti prie daugiamečio biudžeto planavimo, kuriame investicijos būtų planuojamos programiniu principu, numatant programose visus galimus finansavimo šaltinius bei įgyvendinimo būdus, įskaitant VPSP.

CPVA VPP skyriaus ekspertė Neringa Pažūsienė dalyviams priminė, kokie svarbiausi pokyčiai laukia nuo 2018 m. sausio 1 dienos įsigaliojus naujai Koncesijų įstatymo redakcijai. Ji taip pat apibendrino, kad šiemet pasirašytos sutartys dėl trijų naujų projektų: automobilių stovėjimo infrastruktūros gerinimo Santariškėse, turizmo plėtros Palūšėje ir kempingo įrengimo Palangoje.

Ekspertės papasakojo ir kuriose savivaldybėse šiemet rengiami VPSP projektai. Iš viso šiuo metu yra rengiami 7 gatvių apšvietimo, 1 turizmo, 2 mokyklų renovacijų, 9 sporto bei laisvalaikio ir 1 kitos srities projektas. Be jų šiuo metu rengiami ir keli valstybės projektai arba jau ieškoma jiems privataus partnerio, tai: Kauno ir Panevėžio komisariatų bei areštinės statybos, Policijos areštuotų automobilių nutempimo paslauga, Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostų modernizavimas bei Lietuvos kariuomenei skirtos infrastruktūros sukūrimas bei priežiūra.

Tikimasi, kad tokie susitikimai, kuomet bendruomenė aptaria naujienas bei tendencijas, kartu sprendžia problemas bei dalijasi patirtimi, tarps reguliarūs ir nuolatiniai.

Taip  pat kviečiame paskaityti 2017 m. II pusmečio VPSP apžvalgą (1.6 MB ), kurioje rasite ne tik svarbiausius Lietuvos, bet ir mums aktualius kitų šalių įvykius.

Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 04 09