Naujienos

CPVA teiks ekspertinę pagalbą Kalėjimų departamentui

depositphotos.jpg

Š. m. spalio 19 d. Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kalėjimų departamentu prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos. Sutartyje numatoma, kad CPVA teiks Kalėjimų departamentui ekspertinę (teisinę, finansinę ir techninę) pagalbą, reikalingą, įgyvendinant viešos ir privačios partnerystės projektą – Šiaulių tardymo izoliatoriaus iškėlimą iš miesto centro į rajone esantį Malavėniukų kaimą.  

Šiaulių tardymo izoliatorius skaičiuoja daugiau kaip šimtą metų ir yra viena seniausių įkalinimo įstaigų Lietuvoje. Siekiant izoliatorių pritaikyti dabartiniams poreikiams, reikalingas infrastruktūros atnaujinimas, tačiau tai apribota reikalavimų, keliamų paveldui. Nauja infrastruktūra Malavėniukų kaime atlieps Šiaulių tardymo izoliatoriaus poreikį. Tai bus pirmoji naujai statoma įkalinimo įstaiga nuo Lietuvos nepriklausomybės atgavimo. 

Į naują pastatų kompleksą perkeltas tardymo izoliatorius leis sumažinti turto valdymui skiriamas lėšas, užtikrinti efektyvų darbo organizavimą bei patogų paslaugų teikimą. Statinius projektuos, statys, įrengs, administruos ir prižiūrės privatus partneris. Investicijų vertė gali siekti apie 47 mln. eurų. Naują įkalinimo įstaigą planuojama atidaryti 2026–2027 m. 

Tai ne pirmoji bendradarbiavimo sutartis sudaryta su CPVA dėl ekspertinės pagalbos. CPVA ekspertai jau ir anksčiau konsultavo Policijos departamentą, viešosios ir privačios partnerystės būdu įgyvendinant komisariatų Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose statybos ir paslaugų teikimo projektus, Krašto apsaugos ministeriją įgyvendinant trijų karinių miestelių projektus bei Klaipėdos rajono savivaldybę ieškant privataus partnerio daugiafunkcinio centro Sendvario seniūnijoje projekto įgyvendinimui.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 07 13