Naujienos

VPSP komisija renkasi aptarti su šia sritimi susijusius klausimus

workshop-1746275_960_720.jpg

2018 m. spalio 4 d., po dviejų metų pertraukos, įvyks Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų komisijos posėdis. Jo metu bus aptarti svarbūs, su VPSP projektais susiję, klausimai.

Vienas iš šiuo metu aktualių klausimų yra Krašto apsaugos ministerijos viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektai. Ministerija Lietuvoje planuoja pastatyti tris karinius miestelius: Rokantiškių kaime (Vilniaus rajonas), Šilalės rajone ir Šiaulių rajone. Todėl posėdžio metu ketinama aptarti VPSP būdo taikymo tikslingumą šių projektų įgyvendinimui. Tikimasi, kad dalyvaujant privatiems partneriams, karinių miestelių vystymas bus spartesnis, infrastruktūra bus patogi ir funkcionali, bus pasiektas optimalus statybos ir eksploatavimo kainų santykis.

Komisija posėdžio metu planuoja nagrinėti Seimo audito komiteto iškeltas problemas dėl VPSP teisinio reguliavimo bei jo praktinio taikymo. Šių metų pavasarį Komitete buvo aptarti viešojo ir privataus partnerių sutarčių pavyzdžiai, sudaromi taikant netinkamą teisinį reglamentavimą, egzistuojantis teisinis dviprasmiškumas, pavyzdžiui, kai atskirus ūkio sektorius reglamentuojantys įstatymai numato skirtingą investuotojų atrankos tvarką nei bendrieji įstatymai, arba pasitaiko netinkami valstybės žemės ir turto perdavimo atvejai, arba partnerio atrankos atvejai sutartyse, kurių esmė yra VPSP. Institucijoms buvo pavesta įvertinti problemas ir pasiūlyti jų sprendimo būdus.

Taip pat VPSP komisija ketina svarstyti Seimo Kaimo reikalų komiteto pasiūlymus dėl VPSP projektų taikymo kaimų vietiniams keliams (gatvėms) tiesti, rekonstruoti ir kapitališkai remontuoti. Komitetas teikė pasiūlymą supaprastinti VPSP procesų taikymą tokiuose nedidelės apimties tipiniuose projektuose, kaip vietinių kelių  tiesimas ir remontas, taip pat didinti savivaldybių skolinimosi galimybės, kai įgyvendinami VPSP projektai.

Be to, posėdžio metu planuojama apžvelgti iki 2018 m. sausio 1 d. sudarytas VPSP sutartis ir šiuo metu rengiamus VPSP projektus.

2018 m. rugsėjo 3 d. buvo patvirtinta nauja komisijos sudėtis, kurioje taip pat įtraukta CPVA direktorė Lidija Kašubienė.

Sekite naujienas PPP Lietuva Facebook'o paskyroje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 10 04