Naujienos

VPSP būdu pastatymam pastatui – darnumo apdovanojimas

Merko 3.jpg

Kaune naujojo apskrities vyriausiojo policijos komisariato būstinė, pastatyta viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.

Šį projektą Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos įgyvendina kartu su privačiu partneriu – bendrove „Merko statyba“ ir jos dukterine įmone „VPSP 2“.

2022 m. gruodžio 7 dieną privataus subjekto pastatytas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariatas apdovanotas konkurse „Už darnią plėtrą“ kaip geriausias visuomeninės paskirties objektas. Tai ypatingai gera žinia, kadangi VPSP projektas prisidėjo prie Lietuvoje ir visame pasaulyje keliamų darnumo tikslų įgyvendinimo. Geriausiųjų nekilnojamo turto objektų rinkimus organizuoja Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija.

Radvilėnų plente iškilęs modernus keturių aukštų administracinis pastatas atitinka A++ energetinę efektyvumo klasę, visa jam reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių energetinių šaltinių – ją gamina ant stogo sumontuota 300 kilovatų galios saulės jėgainė, taip pat pastatas bus aprūpinamas ir geotermine energija.  Naujasis pastatas yra ne tik šiuolaikiškas, bet ir leidžiantis gerokai sutaupyti eksploatacijos išlaidas. Be to, pastatų inžinerinių sistemų valdymas visiškai automatizuotas ir sujungtas su bendra pastato valdymo sistema, kuri gali automatiškai keisti patalpų vėdinimo, kondicionavimo parametrus bei darbo vietų apšvietimą.

 

Nuotraukos autorius Evaldas Lasys

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 07 13