Naujienos

Vokietijoje pasidalinta patirtimi apie Krašto apsaugos srityje vykdomus VPSP projektus

Miunchenas.jpg

Žinia, kad Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija planuoja įgyvendinti du projektus viešosios ir privačios partnerystės (VPSP) būdu, kurių metu numatoma sukurti reikiamą karinę infrastruktūrą, jau pasiekė visuomenę. O kaip panašiems projektams sekasi Vokietijoje, kuri įgyvendina virš 200 VPSP projektų įvairiose srityse? Tuo VPSP ekspertai kartu su Krašto apsaugos ministerijos ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovais domėjosi liepos mėnesio pradžioje vykusio vizito Miunchene (Vokietija) metu.

Vokietijoje daugiausia VPSP projektų yra įgyvendinama sveikatos apsaugos, transporto srityje ir energetikos srityse. Krašto apsaugos srityje vokiečiai turi tik vieną projektą – 2008 metais pasirašyta 20 metų trukmės VPSP sutartis, pagal kurią privatus partneris sukūrė karinę infrastruktūrą Fuerst Wrede Barracks (Miunchene) ir šiuo metu ją prižiūri bei teikia kitas paslaugas.

Vizito metu Federalinės krašto apsaugos ministerijos ir karinio miestelio atstovai pasidalino gerąja ir blogąja patirtimi rengiant minėtą projektą bei jį įgyvendinant. Vokiečiai kolegos pažymėjo, kad sudėtingiausias etapas buvo pasirengimas projektui, kuris trūko 3 metus, kadangi reikėjo suderinti skirtingas įvairių institucijų pozicijas, vizijas, galimybės ir pan. Tačiau pirkimo procedūros ėjo sklandžiai ir per pusantrų metų Federalinės krašto apsaugos ministerija jau turėjo atrinktą privatų partnerį. Paklausus, ar įgyvendinamą VPSP projektą laiko sėkmingu, kolegos iš Vokietijos vienareikšmiškai atsakė, kad praėjus 10 VPSP sutarties įgyvendinimo metų gali teigti, kad projektas yra sėkmingas ir, jeigu atsirastų galimybė dar vykdyti panašius projektus, jie tikrai rinktųsi VPSP.  

Daugiau informacijos apie Vokietijos patirtį VPSP srityje galima rasti: https://www.icevirtuallibrary.com/doi/full/10.1680/mpal.13.00052

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 07 11