Naujienos

Viešosios ir privačios partnerystės būdu bus statomas naujas Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Šauliai 1.jpg

Šiuo metu Beržų g. 46 B, Panevėžyje, užbaigti naujo modernaus, inovatyvaus bei energetiškai efektyvaus Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato projektavimo darbai. Panevėžio miesto savivaldybei išdavus statybos leidimą, iki 2022 m. privatus partneris (statytojas) UAB „Salvinta“ planuoja pastatyti bendrai apie 9200 kv. metrų pastatą, kurio vertė sieks 21,1 mln. eurų. Pastate bus įrengtos administracinės patalpos, areštinė, garažas ir automobilių saugojimo aikštelė.

Projektą inicijavo Policijos departamentas prie VRM, o atrenkant privatų subjektą, pagalbą Policijos departamentui teikė VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ekspertai. 2019 m. sausio 17 d. Policijos departamentas pasirašė sutartį su UAB „Salvinta“ ir jos įsteigtu privačiu subjektu UAB „PPP projektas 1“. Partnerystės sutartyje numatyta būsimų pastatų projektavimas, statybos darbai bei tolimesnė privataus subjekto sukurtos infrastruktūros priežiūra dar 12-os metų laikotarpiui. Į naujai pastatytą komisariatą ir areštinę planuojama perkelti 4 Panevėžio policijos komisariatus, esančius Senamiesčio, Tulpių, K. Binkio ir Molainių gatvėse.

CPVA Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertė Neringa Pažūsienė pažymi, kad Policijos departamentas jau seniai įvertino savo turimos infrastruktūros atnaujinimo poreikį, bei kuriuos projektus gali įgyvendinti bendradarbiaujant su privačiais investuotojais. Policijos departamentas priimtų sprendimų laikosi kryptingai ir nuosekliai, o tai didina investuotojų pasitikėjimą valstybės sprendimais bei gerina investicinę aplinką.

Taip pat pažymėtina, kad tai ne vienintelis gerosios viešosios ir privačios partnerystės praktikos pavyzdys. Policijos departamentas šiuo metu yra pasirašęs dar dvi valdžios ir privataus subjektų partnerystės sutartis, – 2019 m. liepos mėnesį, Vilniuje, duris atvėrė naujasis Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir areštinė, o 2020 m. birželio mėn., Kaune, pradėtos naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato statybos. Artimiausiu metu ruošiamasi paskelbti privataus subjekto atranką ir dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato statybos ir paslaugų teikimo projekto.

Daugiau informacijos apie naujo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir areštinės projekto įgyvendimą skaitykite čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 09 08