Naujienos

Viešoji ir privati partnerystė atvėrė galimybes naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato statybai

711_b1371ef3c9718e0b813629b531ee8d64.jpg

Vasario 10-ąją, Kaune, Radvilėnų plente, prasidėjo naujo modernaus, energetiškai efektyvaus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) statybos darbai. Planuojame, kad iki 2022 m. pradžios privatus partneris (statytojas) UAB „Merko statyba“ pastatys  keturių aukštų administracinį  pastatą bei vienaaukštį ūkinį pastatą kartu su stogine automobiliams, kurių bendras plotas – daugiau kaip 6300 kv. metrų. Teritorijoje bus įrengta ir erdvi automobilių statymo aikštelė.

Projektą inicijavo Policijos departamentas prie VRM kartu su VŠĮ Centrine projektų valdymo agentūra. 2019 m. sausio 17 d. Policijos departamentas pasirašė sutartį su UAB Merko statyba ir jos įsteigta dukterinė bendrovė UAB „VPSP 2“. Partnerystės sutartyje numatyta būsimų pastatų projektavimo darbai, statybos darbai bei tolimesnė privataus partnerio sukurtos infrastruktūros priežiūra dar 12 metų laikotarpiui. Į naujai pastatytą komisariatą planuojama perkelti 3 policijos komisariatus, dalį administravimo padalinių, kriminalistinių tyrimų padalinį ir kt.

Tai dar vienas sėkmingo bendradarbiavimo tarp valstybės ir verslo pavyzdys. Policijos departamentas šiuo metu yra pasirašęs tris valdžios ir privataus subjektų partnerystės sutartis. Primename, kad privataus partnerio pastatytas naujas Vilniaus komisariatas ir areštinė pradėjo veikti 2019 m. liepos mėnesį, o Panevėžio komisariatas šiuo metu yra projektuojamas. Be to, artimiausiu metu Policijos departamentas Vyriausybei teiks dar vieno, jau ketvirto partnerystės projekto dokumentus. Daugiau informacijos apie viešosios ir privačios partnerystės projektus galite rasti adresu https://www.ppplietuva.lt/lt/viesojo-ir-privataus-sektoriu-partneryste/vpsp-projektai.  

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 02 13