Naujienos

Vieša ir privati partnerystė: ką svarbu žinoti jai ruošiantis?

avgjHW.jpg

Ar žinojote, kad norint užbaigti visus šiuo metu pradėtus infrastruktūros projektus Lietuvoje prireiktų maždaug 10 milijardų eurų? Tokia suma beveik lygi vienų metų mūsų šalies biudžetui.

Tad ką daryti viešojo sektoriaus organizacijoms, kai tikslą reikia pasiekti greitai, o turimi finansiniai ištekliai itin riboti? Centrinės projektų valdymo agentūros Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės kompetencijų centro paruoštame video siužete pristatome vieną iš galimybių – viešojo ir privataus sektorių partnerystę (VPSP). Tai ilgalaike sutartimi pagrįstas bendradarbiavimas, kurio metu verslui suteikiama galimybė atlikti funkcijas, kurios paprastai priskiriamos viešajam sektoriui. Už šio susitarimo vykdymą privatus sektorius gauna nustatyto dydžio atlygį.

Iki momento, kai viešojo sektoriaus organizacija pasirašo bendradarbiavimo sutartį su privačiu sektoriumi, reikia nueiti ilgą kelią, kuriame gausu analizės, vertinimų, skaičiavimų bei, žinoma, derybų. Apie šį ilgalaikį bendradarbiavimą ir pasiruošimą jam trumpai ir paprastai pasakojame naujajame video siužete:

 

Daugiau informacijos apie VPSP, jos procesus, projektus bei Lietuvos statistiką ieškokite čia: https://ppplietuva.lt/#viesojo-ir-privataus-sektoriu-partneryste

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 06 25