Naujienos

Užbaigtas svarbus strateginio viešosios ir privačios partnerystės projekto etapas

KAM.jpg

Krašto apsaugos ministerija (KAM), bendradarbiaudama su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) ir Viešųjų pirkimų tarnyba, užbaigė 1,5 metų trukusį privačių partnerių atrankos etapą trims kariniams miesteliams Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose pastatyti ir viešosioms paslaugoms teikti.

Paskelbta, kad karinį dalinį Šiauliuose statys ir paslaugas teiks bendrovė „Partnerystės projektai keturi“, o dalinius Šilalės ir Vilniaus rajonuose – bendrovė „Salvinta“. 

Įgyvendinant šiuos tris strateginius KAM projektus, CPVA teikė teisinę, finansinę ir techninę ekspertinę pagalbą nuo pat projektų rengimo pradžios iki sutarčių pasirašymo. Jas pasirašyti planuojama šių metų gruodžio pabaigoje.  

„Pirmą kartą privataus partnerio atranka buvo surengta vienu metu trims objektams (kariniams miesteliams) statyti, paskelbus tarptautinį viešąjį pirkimą ir suskaldžius jį į tris dalis. Tokiu būdu pavyko padidinti konkurenciją ir sudominti stambius investuotojus ir Lietuvoje, ir užsienyje“, – pabrėžia CPVA Viešosios ir privačios partnerystės ekspertė Neringa Pažūsienė.

Valstybės turtiniai įsipareigojimai visuose trijuose projektuose siekia apie 164 mln. eurų. Partnerystės sutartis planuojama pasirašyti 15 metų – iki 2035-jų. Infrastruktūrai sukurti planuojama skirti apie dvejus su puse metų,  maždaug dvylikos su puse metų laikotarpis numatytas infrastruktūrai prižiūrėti.

Privatūs partneriai sukurs karinėms funkcijoms vykdyti reikalingą infrastruktūrą Šiauliuose, Šilalėje ir Vilniaus rajone, prisiims ir statybos darbų bei sukurtos infrastruktūros priežiūros ir valdymo rizikas. Mokėjimai privatiems partneriams bus pradėti mokėti tik po to, kai bus sukurta infrastruktūra ir pradėtos teikti kokybiškos paslaugos. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 11 10