Naujienos

Projektų mugėje pristatytas strateginis Krašto apsaugos sistemos projektas

E165B026-D6DF-474E-91A5-4D3C080081E3 (002).jpeg

2018 m. spalio 30 d. Centrinės projektų valdymo agentūros VPSP ekspertų komanda organizavo antrąją Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų mugę, kurioje pristatė Lietuvoje jau įgyvendinamus ir dar tik planuojamus įgyvendinti VPSP projektus. Renginio metu investuotojams bei galimiems finansuotojams savo projektus pristatė Krašto apsaugos ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto bei Klaipėdos rajono savivaldybės.

VPSP kompetencijų centro ekspertė ir renginio moderatorė Neringa Pažūsienė įvardijo, kad investicijų plėtra yra neatsiejama nuo VPSP taikymo, tad renginio metu pristatė planuojamus ir dar tik ruošiamus VPSP centrinės valdžios institucijų ir savivaldybių projektus, o susirinkusius renginio dalyvius ragino aktyviai įsitraukti į diskusijas bei pasinaudoti galimybe kuo daugiau sužinoti apie tądien pristatomus projektus. N. Pažūsienės prezentaciją galite parsisiųsti čia (1.1 MB ).

„Partnerystė yra stiprus ir ilgalaikis įsipareigojimas tiek viešam, tiek privačiam sektoriui. Kuo daugiau bendrausime tokiame formate, o ne teismuose, tuo daugiau turėsime sėkmingų pavyzdžių, kuriuos galėsime parodyti ne tik mūsų visuomenei, bet ir tarptautinei bendruomenei“ – sakė N. Pažūsienė. 

Pristatydamas Krašto apsaugos ministerijos projektus viceministras Giedrimas Jeglinkas teigė, kad ministerija tikisi ne formalios, o tikros partnerystės su verslu, pagrįstos ne vien teisiniais argumentais, bet abipusiu lankstumu. Iki 2023 metų Lietuvoje turėtų atsirasti trys kariniai daliniai: Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose. Ministerija gruodį paskelbs pirkimo dokumentus tiekėjų susipažinimui ir pastaboms, o patį pirkimą ketina paskelbti 2019-ųjų sausio viduryje. Planuojama, kad derybos su potencialiais tiekėjais vyks 2019–2020 metų sandūroje, o sutartys bus pasirašomos 2020-ųjų paskutinįjį ketvirtį. KAM reikalaus, kad projektų vystymas užtruktų ne ilgiau nei pustrečių metų, o už darbus ministerija atsiskaitytų per 12 su puse metų. Bendrai Valstybė per 12,5 metų nuo paslaugų teikimo pradžios privatiems partneriams numato sumokėti ne daugiau  kaip 164,54 mln. eurų su PVM, skaičiuojant grynąją dabartine verte.  Planuojama, kad pradinės privačių partnerių investicijos į visų trijų projektų infrastruktūrą bendrai turėtų siekti apie 90 mln. eurų be PVM.

Šiuo metu rengiami pirkimo dokumentai, taip pat planuojama konsultacija su rinka dėl parengtų pirkimo dokumentų. Be renginyje vykusio projekto pristatymo ministerija kvies investuotojus ir į viešą konsultaciją, suinteresuotiems privataus verslo atstovams išsamiau pristatys teritorijas, kuriose planuojamas karinių miestelių įkurdinimas. Daugiau informacijos apie planuojamus KAM projektus galima rasti KAM puslapyje: https://kam.lt/lt/veikla_576/vpsp.html. Ministerijos pristatymai mugės metu lietuvių (1.6 MB ) ir anglų (1.6 MB ) kalbomis.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Agnė Karpickienė pristatė Daugiafunkcinio Lazdynų sveikatinimo centro įkūrimo projektą. Projektu siekiama didinti neformaliojo švietimo prieinamumą, skatinti sveiką gyvenseną ir aktyvų laisvalaikį tikslinėje miesto teritorijoje – Lazdynų seniūnijoje ir Vilniaus mieste. Šiuo metu Lazdynų sveikatinimo centras yra statomas, o rangos darbų pabaiga planuojama 2019 m. spalio mėnesį. Savivaldybė rengia pirkimo dokumentus, o koncesininko atranką planuoja paskelbti 2018 m. gruodžio mėnesį, sutarties trukmė – 14 metų. Apie tai, kokias veiklas planuojama perduoti koncesininkui skaitykite Vilniaus miesto savivaldybės pranešime (1.6 MB ).

Klaipėdos rajono savivaldybė pristatė du savo planuojamus įgyvendinti VPSP projektus (Gargždų sporto ir sveikatingumo kompleksą  ir Daugiafunkcinio centro Sendvario seniūnijoje statybą), o jų atstovė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė kalbėdama renginyje sakė, kad savivaldybė tikrai neapsiribos vien pristatomais projektais ir ateityje ketina jų inicijuoti daugiau. Pristatydama savo projektus savivaldybės atstovė teigė, jog šiuo metu Klaipėdos rajonui labai trūksta įvairių paslaugų: sporto ir kultūros paslaugų prieinamumo, o daugiafunkcinio centro Sendvario seniūnijoje spręs ir ikimokyklinio bei pradinio ugdymo paslaugų prieinamumo didinimą. Šiuo metu Gargždų sporto ir sveikatingumo komplekso projekto investicijų projektas pateiktas CPVA vertinti, o Daugiafunkcinio centro Sendvario seniūnijoje statybos projektui investicijų projektas yra rengiamas. Savivaldybės pristatymas – Gargždų sporto ir sveikatingumo kompleksas (2.5 MB ) ir Daugiafunkcinis centras Sendvario seniūnijoje (901.8 KB ).

Klaipėdos miesto savivaldybės atstovas Edvardas Simokaitis pristatydamas projektą nurodė, jog  sporto ir laisvalaikio centro projekto tikslas yra padidinti sporto (neformalaus ugdymo) ir aktyvaus laisvalaikio paslaugų prieinamumą Klaipėdos mieste sukuriant tam reikiamą infrastruktūrą. Investuotojas multifunkciniame komplekse turės pastatyti ir įrengti dvi ledo arenas, universalias sporto aikštes, skirtas rankiniui, lauko tenisui, badmintonui, salės futbolui, tinkliniui ir kt. bei kitą infrastuktūrą. Ši koncesija bus apibusė nauda verslui ir miestui – pagal koncesijos sąlygas koncesininkui bus suteikta teisė sukurti naują turtą. Koncesijos planuojama trukmė – 25 metai. Klaipėdos miesto savivaldybė pristatymas (1.3 MB ).

VPSP muges Centrinė projektų valdymo agentūra organizuoja įgyvendindama Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Viešųjų investicijų efektyvumo didinimas“. Jos bus organizuojamos ir ateityje, suburiant diskusijoms verslo ir viešojo sektoriaus atstovus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 10 31