Naujienos

Panevėžyje duris atvėrė VPSP būdu pastatytas komisariato pastatas su areštine

panevezio komis..jpg

Šį projektą Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos įgyvendina kartu su privačiu partneriu bendrove „Salvinta“ ir jos dukterine įmone „PPP projektas 1“. Tai jau ne pirmas Policijos departamento bendradarbiavimo su verslu, pasitelkiant viešąją ir privačią partnerystę, projektas.

Už infrastruktūros sukūrimą, jos priežiūrą ir paslaugų teikimą per visą sutarties laikotarpį privačiam partneriui bus sumokėta apie 28,7 mln. eurų realia verte (be PVM). Bendrovė „PPP projektas 1“ įsipareigoja infrastruktūrą prižiūrėti 12 metų.

Energiją tausojantis pastatas

Beržų gatvėje iškilęs modernus trijų aukštų administracinis pastatas ir areštinė atitinka A++ energetinę efektyvumo klasę. Pastatui reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių energetinių šaltinių – ją gamina geoterminiai šilumos siurbliai, o esant poreikiui šiluma pastatui bus tiekiama iš Panevėžio šilumos tinklų. Artimiausiu metu ant pastato stogo planuojama sumontuoti saulės jėgainę.

Šalia komisariato ir areštinės įrengtos daugiau nei 300 automobilių talpinančios automobilių parkavimo aikštelės. Tarnybiniam transportui skirtose parkavimo aikštelėse yra įrengtos elektromobilių krovimo stotelės, sudarytos galimybės elektromobilių krovimo stotelių plėtrai. Šalia pastatyta ir saugomų (konfiskuotų) automobilių aikštelė, kurioje įrengtos 69 vietos.

Naujame komisariato pastate įsikurs Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojai, dirbantys Panevėžyje. Į naujas patalpas kraustysis 17 minėto komisariato padalinių, Policijos departamento padaliniuose dirbantys darbuotojai, kurių nuotolinės darbo vietos Panevėžyje ir Migracijos departamento Panevėžio skyriaus darbuotojai. Iš viso pastate dirbs apie 500 darbuotojų. Policijos pareigūnai į naujas patalpas planuoja pilnai persikraustyti iki šių metų gruodžio mėnesio.

Policija rodo sektiną pavyzdį 

Šiuo metu Policijos departamentas yra pasirašęs tris valdžios ir privačių subjektų partnerystės sutartis dėl Vilniaus, Kauno ir Panevėžio policijos komisariatų statybos. Visuose naujai pastatytuose komisariatuose yra prasidėjęs eksploatacijos etapas. Finansinę, teisinę bei techninę pagalbą ne tik viešųjų pirkimų procedūrų metu atrenkant partnerius, bet ir įgyvendinant sutartis, teikė Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ekspertai.

Policijos departamentas įgaliojo CPVA atlikti ir ketvirtąjį projektą – Šiaulių komisariato statybos ir paslaugų teikimo pirkimo procedūras, atrenkant privatų partnerį.

Policijos departamentas nuosekliai ir nustatytais terminais įgyvendina viešos ir privačios partnerystės projektus, o tai didina privačių partnerių pasitikėjimą viešuoju sektoriumi ir kartu su juo įgyvendinamais projektais. 

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022 10 12