Naujienos

Konkurencijos taryba tirs, ar Vilniaus savivaldybė, perduodama baseino valdymą, neribojo konkurencijos

3590_182537a5481a4d1e6c7146abde5a6336.jpg

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti Fabijoniškėse pastatytą baseiną patikėjimo teise valdyti ir naudoti savivaldybės viešajai įstaigai „Sveikas miestas“.

Į Konkurencijos tarybą kreipėsi rinkos dalyviai ir paprašė ištirti, ar savivaldybė, be konkurso pavesdama 20 metų patikėjimo teise valdyti ir naudoti jos lėšomis pastatytą baseiną S. Nėries gatvėje, nepažeidė Konkurencijos įstatymo. Pareiškėjų teigimu, rinkoje yra kitų subjektų, galinčių ir norinčių varžytis dėl baseino infrastruktūros valdymo ir susijusių paslaugų teikimo.

Tyrimo metu Konkurencijos taryba nagrinės, ar Vilniaus miesto savivaldybė minėtu sprendimu galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas konkuruojantiems ūkio subjektams.

Konkurencijos įstatymas nustato pareigą viešojo administravimo subjektams užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę vykdant jiems pavestus uždavinius, susijusius su ūkinės veiklos reguliavimu. Viešojo administravimo subjektams draudžiama priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir dėl kurių atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams, išskyrus atvejus, kai skirtingų konkurencijos sąlygų neįmanoma išvengti vykdant Lietuvos Respublikos įstatymų reikalavimus.

Sprendimas pradėti tyrimą rodo, jog yra pagrindas įtarti galimą pažeidimą, tačiau tai nereiškia, kad toks pažeidimas egzistuoja.

Straipsnio šaltinis: http://kt.gov.lt/lt/naujienos/konkurencijos-taryba-tirs-ar-vilniaus-savivaldybe-perduodama-baseino-valdyma-neribojo-konkurencijos

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 10 01