Naujienos

CPVA VPSP skyriaus ekspertės dalyvauja jubiliejinėje EPEC konferencijoje

20181212_152920_resized.jpg

2018 m. gruodžio 12-13 d. Liuksemburge vyko dešimtoji jubiliejinė Europos viešojo ir privataus sektorių partnerystės ekspertizių centro (EPEC) konferencija ir metinis EPEC narių susitikimas. Šioje konferencijoje dalyvavo ir CPVA VPSP skyriaus ekspertės iš Lietuvos – skyriaus viršininkė Jekaterina Šarmavičienė ir ekspertė Neringa Pažūsienė.

Šio susitikimo metu buvo kalbama apie viešąją infrastruktūrą, kaip per dešimt metų pasikeitė rinkos poreikiai, kaip ji vystėsi ir kas jos laukia ateityje. Taip pat buvo pabrėžiama privataus sektoriaus svarba vystant viešąją infrastruktūrą ir kokį vaidmenį čia atlieka Viešojo ir privataus sektorių partnerystė.

Per pastaruosius dešimt metų VPSP svarba Europoje augo, kaip būdas pritraukiantis investicijas į viešąją infrastruktūrą. VPSP būdu buvo tvarkomi keliai ir geležinkeliai, jis pritaikomas sveikatos ir švietimo sektoriuose, atliekų tvarkyme ir kitur – taip suteikiant aukštos kokybės viešąsias paslaugas.

Sparčiai besivystanti VPSP rinka skatino sukurti mechanizmą, kurio pagalba būtų galima dalintis gerąją patirtimi tarp Europos valstybių. Todėl prieš dešimt metų 2008 m. rugsėjo 16 d. buvo įkurtas EPEC, siekiant padėti valdžios institucijoms parengti tinkamus VPSP projektus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 12 13