Naujienos

CPVA VPSP ekspertai kartu su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos atstovais lankėsi Jungtinėje Karalystėje

IMG_2755.jpg

Centrinės projektų valdymo agentūros, viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertai kartu su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos atstovais 2019 m. vasario 4-7 dienomis lankėsi Jungtinėje Karalystėje ir domėjosi kaip jiems sekasi įgyvendinti PPP projektus krašto apsaugos srityje.

Žinia, kad Krašto apsaugos ministerija planuoja įgyvendinti tris projektus viešosios ir privačios partnerystės (VPSP) būdu, kurių metu numatoma sukurti reikiamą karinę infrastruktūrą, jau pasiekė visuomenę. Krašto apsaugos ministerija 2018 metų pabaigoje paskelbė pirkimo dokumentus viešam aptarimui, taip pat jau surengė viešąją konsultaciją 2019 metų sausio 21 dieną. Viešąjį pirkimą planuojama paskelbti vasario mėnesio antroje pusėje.

Jungtinėje Karalystėje įgyvendinami net 12 projektų krašto apsaugos srityje. Vizito metu Gynybos ministerija pasidalino gerąja ir blogąja praktika įgyvendinant PPP projektus. Taip pat buvo suorganizuotas apsilankymas Larkhill kariniame miestelyje, kuriame apie įgyvendinimą projektą pasakojo ne tik valdžios subjekto atstovai, bet pristatyme dalyvavo ir privataus sektoriaus atstovai, kurie stato karinį miestelį ir teikia jame priežiūros paslaugas. Privatus subjektas Aspire Defense 2006 metais pasirašė 35 metų trukmės sutartį, o PPP projektas Allenby/Connaught yra vienas didžiausių PPP projektų, kuriuos vykdė Jungtinės Karalystės Gynybos ministerija. Tiek privatus subjektas, tiek valdžios subjektas džiaugėsi sklandžiai vykdomu projektu.

Iki 2023 metų Lietuvoje turėtų atsirasti trys kariniai daliniai: Šiaulių mieste, Šilalės ir Vilniaus rajonuose. Planuojama, kad derybos su potencialiais privačiais partneriais vyks 2019–2020 metų sandūroje, o sutartys bus pasirašomos 2020-ųjų paskutinįjį ketvirtį. KAM reikalaus, kad projektų vystymas užtruktų ne ilgiau nei pustrečių metų, o už darbus ministerija atsiskaitytų per 12 su puse metų. Bendrai valstybė per 12,5 metų nuo paslaugų teikimo pradžios privatiems partneriams numato sumokėti ne daugiau  kaip 164,54 mln. eurų su PVM, skaičiuojant grynąją dabartine verte.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019 02 13