Viešųjų investicijų projektų rengimas - Naujienos

Ekspertas iš Lietuvos pristatys šalies patirtis SNA taikyme energetikos sektoriuje

SNA energetika.jpg

2018 m. gegužės 15-16 d. vyks JAPERS tinklo platformos organizuojamas forumas skirtas sąnaudų-naudos analizės (SNA, ang. Cost-Benefit Analysis (CBA)) taikymui energetikos sektoriuje. Jame dalyvaus jau ne pirmą kartą panašaus pobūdžio renginiuose dalyvaujantis CPVA Viešosios ir privačios partnerystės ekspertas Linas Jasiukevičius. Jis šiame forume pristatys Lietuvos patirtis energetikos sektoriuje taikant SNA.

Lietuva turi nemažai patirties viešajame sektoriuje taikydama SNA. Lietuvos sukurti metodologiniai ir praktiniai įrankiai palengvina SNA atlikimą, taupo projektų rengėjų ir vertintojų laiką. Todėl ekspertai iš Lietuvos neretai kviečiami į tarptautinius renginius pasidalinti savo žiniomis.

2015 m. JASPERS ekspertai nusprendė reguliariai rengi SNA forumus ir dalintis gerąja patirtimi ir praktikomis taikant SNA ir pasidalinti žiniomis apie efektyvų metodologinių įrankių taikymą investiciniuose projektuose.

Ketvirtasis JASPERS forumas skiria dėmesį SNA metodologijų taikymui energetikos sektoriuje. Šio forumo tikslas yra paremti suinteresuotų šalių žinias ir gebėjimus taikant SNA metodologijas investiciniuose projektuose bei užtikrinti optimalius investavimo sprendimus, tinkamą projektų pristatymą ir išvengti klaidų, kurios gali trukdyti projekto patvirtinimo procesui.

Lietuvos ekspertai jau ne pirmą kartą kviečiami pasidalinti Lietuvos SNA taikymo patirtimi. L. Jasiukevičius pristatė Lietuvos sukurtą skaičiuoklę 2017 m. rugsėji Milane kur vyko tarptautinis seminaras apie sąnaudų naudos analizės vaidmenį vyriausybės sprendimų priėmimo procese ir jos taikymo tarptautines perspektyvas, bei buvo pakviestas į Europos regionų ir miestų savaitę (European Week of Regions and Cities 2017 m. spalis) Briuselyje vesti seminaro apie tai, kaip pritaikyti SNA analizės metodą, rengiant mažos vertės IP. Taip pat 2018 m. balandį šis ekspertas dalyvavo Romoje vykusiame seminare apie SNA vaidmenį investicijų projektų planavime ir vertinime bei sprendimų dėl jų finansavimo priėmime.

Daugiau informacijos apie Milane vykusį renginį rasite paspaudę čia.

Daugiau informacijos apie Briuselyje vykusį renginį rasite paspaudę čia.

Daugiau informacijos apie Romoje vykusį renginį rasite paspaudę čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 05 15