Naujienos

Tarptautiniame seminare apie sąnaudų naudos analizę ir Lietuvos patirtys

linas_2.jpg

Balandžio 10-12 d. Romoje (Italija) vyksta tarptautinis, jubiliejinis 10-asis, seminaras apie sąnaudų naudos analizės (SNA, ang. Cost-Benefit Analysis (CBA)) vaidmenį investicijų projektų planavime ir vertinime bei sprendimų dėl jų finansavimo priėmime. Trijų dienų praktiniame seminare bus aptarti pagrindiniai sąnaudų naudos analizės aspektai 2014-2020 m. laikotarpiu bei peržvelgtas potencialus jos vystymasis ateityje.

Šiame renginyje bus aptarti Europos Komisijos vadovas apie SNA, nacionaliniai SNA vadovai ir metodologijos kartu su ekspertais iš Europos Komisijos ir Europos Centrinio Banko, tarp jų su pagrindiniu paskutinio SNA vadovo autoriumi bei šalių atstovais.

Seminaro organizatorių kvietimu renginyje dalyvauja ir CPVA Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertas Linas Jasiukevičius. Jis čia pristatys Lietuvos patirtis SNA taikyme ir papasakos apie paprastesnį SNA analizės kūrimą ir vertinimą, naudojant Lietuvoje sukurtus SNA įrankius.

Lietuvos ekspertai jau ne pirmą kartą kviečiami pasidalinti Lietuvos SNA taikymo patirtimi. L. Jasiukevičius pristatė Lietuvos sukurtą skaičiuoklę 2017 m. rugsėji Milane kur vyko tarptautinis seminaras apie sąnaudų naudos analizės (SNA, ang. Cost-Benefit Analysis (CBA)) vaidmenį vyriausybės sprendimų priėmimo procese ir jos taikymo tarptautines perspektyvas, bei buvo pakviestas į Europos regionų ir miestų savaitę (European Week of Regions and Cities 2017 spalis) Briuselyje vesti seminaro apie tai, kaip pritaikyti SNA analizės metodą, rengiant mažos vertės IP. Lietuvos praktika supaprastinant, standartizuojant ir pusiau automatizuojant SNA procesą yra vertinama kaip viena geriausiu ES šalyse, nes tokia praktika leidžia plačiau taikyti SNA mažos apimties projektams, nedidinat jų rengimo kaštų.

Daugiau informacijos apie Milane vykusį renginį rasite paspaudę čia.

Daugiau informacijos apie Briuselyje vykusį renginį rasite paspaudę čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 04 27