Naujienos

PPP mugėje savivaldybės pristatė projektus

PP mugė 2.jpg

2018 m. kovo 16 dieną startavo pirmoji PPP mugė. VPSP – vienas iš būdų, kaip pritraukti išteklių infrastruktūros, skirtos visuomeninės gerovės ir ekonominės pažangos, kūrimui ir plėtrai. Viešajam sektoriui tenka didysis darbas bei atsakomybė – tinkamai įvertinti savo aplinką, gyventojų poreikius dabar ir po dviejų dešimtmečių, apsvarstyti visas galimas alternatyvas ir teisingai suskaičiuoti projektų įgyvendinimo bei išlaikymo kainas. Labai svarbus etapas PPP projektuose – jų viešinimas, siekiant pritraukti investuotojus. Todėl CPVA Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertai pakvietė į keturių savivaldybių PPP projektų  pristatymus potencialius investuotojus, taip pat šioje sferoje dirbančius teisės, finansų ir investicijų konsultantus. Renginyje taip pat dalyvavo atstovai iš kitų savivaldybių, kurie dar tik ateityje planuoja įgyvendinti savo pirmuosius PPP projektus ir domėjosi jų galimybėmis projektus įgyvendinti viešosios ir privačios partnerystės būdu.

Sužinojome, kokius PPP projektus planuoja Ukmergės, Kauno rajono, Kauno miesto ir Panevėžio savivaldybės, mugės metu atskleidėme praktinius PPP taikymo aspektus ir visi kartu diskutavome. Renginyje CPVA VPP skyriaus viršininkė Jekaterina Šarmavičienė pristatė kas naujo VPSP srityje, kalbėjo apie tai, kas galėtų būti naudinga sėkmingai partnerystei. CPVA Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertė Neringa Pažūsienė pakvietė verslą aktyviau naudotis VPSP galimybėmis, kalbėjo apie teisinius pokyčius nuo 2018 metų, ji taip pat apibendrino, kokius projektus šiuo metu rengia savivaldybės.

Mugės metu ne tik susipažinome su savivaldybių projektais, tačiau savivaldybių atstovai užmezgė svarbius kontaktus su potencialiais investuotojais.

Mugės metu pristatyti šie projektai:

Ukmergės savivaldybės projektai:

Karinio miestelio konversija (projekto pristatymą rasite paspaudę čia (2.3 MB ));

Ukmergės miesto gatvių remontas (projekto pristatymą rasite paspaudę čia (1.8 MB ));

Kauno rajono savivaldybės projektai: Švietimo, sporto, laisvalaikio ir sveikatingumo paslaugų prieinamumo didinimas Kauno rajono savivaldybėje, viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu (projektų pristatymą rasite paspaudę čia (1.6 MB ));

Kauno miesto savivaldybės projektai: 1. Baseino Baltų pr. rekonstrukcija; 2. Teniso, padelio centro sukūrimas; 3. Automatinių viešųjų tualetų įrengimas Kaune (projektų pristatymą rasite paspaudę čia (1.7 MB ));

Panevėžio miesto savivaldybės projektai:

Panevėžio miesto gatvių apšvietimas (projekto pristatymą rasite paspaudę čia (477.6 KB ));

„Aukštaitijos“ sporto komplekso rekonstrukcija ir statyba (projekto pristatymą rasite paspaudę čia (2.1 MB ));

CPVA pranešimai:

Viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo galimybės (pristatymą rasite paspaudę čia (673.6 KB ));

Planuojami pokyčiai viešosios ir privačios partnerystės srityje (pristatymą rasite paspaudę čia (750.3 KB )).

PPP mugė finansuojama ES lėšomis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 04 16