Naujienos

Ekspertai dalinosi Lietuvos patirtimi įgyvendinant VPSP projektus Rygos konferencijoje

Ryga.jpg

2018 m. birželio 14 d.  Rygoje (Latvija) vyko privataus kapitalo investuotojo Baltijos šalyse „BaltCap“ organizuota konferencija, kurioje buvo svarstoma, kokios alternatyvos laukia po 2020 m., kai sumažės ES finansavimas. Į šią konferenciją buvo pakviesti ir atstovai iš Lietuvos – CPVA VPSP ekspertai Darija Rasachackienė ir Dominykas Pošiūnas.

Ekspertai iš Lietuvos pasidalino Lietuvos iššūkiais įgyvendinant VPSP projektus. Pristatytas VPSP teisinės bazės kūrimasis, statistiniai VPSP duomenyss nuo Koncesijų įstatymo priėmimo 1996 m. Ekspertai taip pat kalbėjo apie tai, kokį privalumą VPSP turi prieš tradicinius infrastruktūros kūrimo viešuosius pirkimus ir kokį vaidmenį šių projektų įgyvendinime atlieka CPVA VPSP skyrius.

Pranešimus konferencijoje taip pat skaitė Latvijos institucijų, dirbančių su VPSP, atstovai, konsultacinės grupės „DELOITTE“ atstovai bei prancūzų kilmės „VINCI“ privataus kapitalo įmonės atstovas, kurie dalijosi savo mintimis bei patirtimi įgyvendinant VPSP projektus. Konferencijos metu auditorija buvo detaliai supažindinta su šiuo metu Latvijoje rengiamu  „Kekava Bypass“ aplinkkelio projektu ir iššūkiais apie 100 mln. Eur kapitalo sąnaudų kainuojantį VPSP projektą apskaityti už balanso ribų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 06 22