Naujienos

Dėmesio! Atnaujintos IP rengimui reikalingos skaičiuoklės

CPVA Viešosios ir privačios partnerystės (VPP) skyriaus ekspertai atnaujino Investicijų projektų, kuriems siekiama gauti finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir / ar valstybės biudžeto lėšų, rengimo metodiką. Konkrečiai atnaujinti išorinio socialinio ekonominio poveikio vertinimo komponentų įverčiai 5-6 priede ir 11 priedas – sąnaudų naudos analizės skaičiuoklė (SNA). Šie įrankiai bus naudojami IP, rengiamiems nuo 2018 m. sausio 1 dienos.

Pasak VPP skyriaus eksperto Lino Jasiukevčiaus, unikali, lietuvių sukurta skaičiuoklė padeda efektyvinti darbą, sutaupyti ne tik viešojo sektoriaus atstovų, rengiančių investicijų projektus laiką, bet ir valstybės lėšų. Skaičiuoklėje įdiegtos priemonės palengvina įvairių finansinių ir ekonominių rodiklių apskaičiavimą, rizikos įvertinimą, siūlomi alternatyvų nagrinėjimo ir ekonominio vertinimo sprendimai leidžia gauti objektyvesnius analizės rezultatus.

Sąnaudų naudos analizės skaičiuoklė – standartizuotas įrankis, skirtas įvertinti investicijų projekto finansinius ir ekonominius srautus, pasirinkti optimalią alternatyvą investicijų projektų rengėjams ir vertintojams. Ši skaičiuoklė yra unikali ir neturi analogų kitose šalyse, leidžia supaprastinti investicijų projektų rengimą ir sumažinti sąnaudų naudos analizės parengimo išlaidas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018 09 12